Çağatay Ulusoy Hayatı

Eylül 24, 2016

Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990 İstanbul Bakırköy’de doğdu. Babası Bulgaristan göçmeni ve annesi Boşnak. Türk Oyuncu ve Mankendir. 2010 yılında Best Model Of Turkey birincisi oldu.

Çağatay Ulusoy Görseli

Çağatay Ulusoy

İstanbul Üniversitesi mezunu olan Çağatay Ulusoy Sulama Sistemleri Bölümü’nde eğitim gördü. 1.90 boyunda 82 kilo olan yakışıklı oyuncu yaklaşık iki yıl modellik yaptı. 20 yaşında olan Çağatay Ulusoy’un en büyük hayali çok kaliteli dizilerde oynamaktı.

Modellik yaptığı sırada Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almaya başladı. Aynı zamanda akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk dersleri aldı. Oyunculuğa ilgisi oldukça yoğun olan Çağatay Ulusoy ilk rolünü 2011’de Show Tv de yayınlanan Adını Feriha Koydum adlı dizide Emir Sarrafoğlu karakterini canlandırdı. Adını Feriha Koydum dizisi devam ederken Anadolu Kartalları isimli sinema filminde de rol aldı. Filmde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini oynadı ve herkesin beğenisini üzerine topladı. Adını Feriha Koydum dizisi devam ederken Eve Düşen Yıldırım dizisine Emir Sarrafoğlu karakteri ile konuk oyuncu olarak katıldı. Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oyuncusu Hazal Kaya’nın diziden ayrılması ile dizi 3. Sezonda Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu olarak devam etti. Hazal Kaya ayrıldığı için dizinin başrol oyuncusu Zeynep Çamcı oldu. Dizi düşen reytinglerle ve yapılan eleştiriler nedeniyle ismini sadece Emir’in Yolu olarak değiştirip başrol oyuncusu Gizem Karaca ile devam etti. Adını Feriha koydum ile hiçbir bağlantısı kalmayan dizi birkaç bölüm oynadıktan sonra yayından kaldırıldı.

2013 yılının Eylül ayında Star Tv de yayınlanan Amerikan Dizisi The O.C’nin yerli uyarlaması olan Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy Yaman karakteri ile başrol oyuncusu oldu. Dizide Çağatay Ulusoy’a Serenay Sarıkaya eşlik etti. 2016 da yılında Colin’s markasının reklam yüzü olan Ulusoy ünlü manken Taylor Marie Hill ile oynadı. Çağatay Ulusoy 2016 yılının Eylül ayında Ay yapım imzalı Show Tv de yayınlanacak olan İçeride adlı bir dizide Aras Bulut ile başrolü paylaşacak.

Çağatay Ulusoy hem yakışıklılığı hem de genç yaşta başarılı işlere imza attığı için büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Hayran kitlesinin ilgisinden çok memnun kalan Çağatay Ulusoy’a bir röportajda yöneltilen “sosyal medya hesabı kullanacak mısınız?” sorusu ise “hayır “ diyerek adına açılan sosyal medya hayran sayfalarını takip ederek hayranlarının söylediklerinden memnun olduğunu söyledi. Yaşadığı yoğun hayatı içinde sakin bir yaşam tarzı yaşamak istediğini söyledi. Çok fazla gezmediğini evde oturup arkadaşları, ailesi ile zaman geçirmek istediğini söyledi.

Oynadığı Filmler

* Recep İvedik 3 (2010) (Dansçı)

* Anadolu Kartalları (2011) (Ahmet Onur)

* Paranoya (2012)

* Delibal (2015)

Oynadığı Diziler

* Arka Sokaklar (2009-2010)

* Adını Feriha Koydum (2011-2012)

* Eve düşen Yıldırım (2012)

* Emir’in Yolu (2012)

* Medcezir (2013-2015)

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir