Cansu Tosun Kimdir?

Eylül 15, 2016

Cansu Tosun  26 Ocak 1988 yılında Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Kayseri kökenli olan anne babası Almanya’ya göç etmiştir. Babası Nürnberg’ de postana yöneticiliği yapıyor.

Cansu Tosun'un Fotoğrafı

Cansu Tosun Dizi Oyuncusu

Annesi ise bir mağaza da çalışıyor. Cansu Tosun , Nürnberg Operası’nda 13 yıl bale eğitimi aldı. Ancak yüksek okul eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yöneldi. Küçüklüğünden beri Alman markası için fotomodellik yaptı ve kaliteli markalara yüz oldu. Hayallerinin yolun başında olduğunu söyleyerek günümüzde geldiği noktada istediğine ulaşmıştır. Heyecanlandıran senaryolarda yer almak için can atıyordu. Sosyal sorumluluk projelerine katılmak Cansu Tosun için çok önemli idi. En son Hürriyet’in soysal sorumluluk projesi “Gönül Örgüsü” kampanyasına destek vermiştir.

Almanya’da iken menajer Şebnem Özbek ile tanışmış ve hiç tanımadığı İstanbul’a onun yanına gelmiştir. İstanbul’a ilk geldiğinde karmaşık dugular yaşamıştı Cansu Tosun. Şehir onu etkilerken bir yanda da korkutuyordu. Ailesini ikna ettikten sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Hayalini kurduğu oyunculuk için çok çabalıyordu. 2010 yılında okumak için Türkiye’ye gelen Cansu Tosun Yılmaz Erdoğan’nın yönettiği BKM mutfak ekibinden de dersler aldı. Akabinde 3. Mota Okulu’nda Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi aldı. Aynı zamanda profesyonel olarak kendini geliştiren fotomodel olan Cansu Tosun 2011 yılında TRT de yayınlanan “Küçük Hanımefendi” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı. 2012 yılında Kanal D de yayınlanan “Kayıp Şehir” dizisinde Zehra karakterini oynadı. 2013 yılında yönetmeliğini Kudret SABANCI’nın yaptığı Bugünün Saraylısı” adlı romanında uyarlanan dizide Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile oynadı. 2014 yılında başrollerinde Keremcem’in oynadığı “İksir:Dedemin Sırrı” adlı sinema filminde oynadı.

Hayatta her şeyin zor olduğunu inanmak ve cesaretini kaybetmenin çok önemli olduğunu söyleyen Cansu Tosun bugün geldiği noktayı cesaretine dayandırdığını sürekli dile getirdi.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir