Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

Eylül 25, 2016

Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983 tarihinde Adana’da doğdu. Annesi Edirneli babası ise Yugoslavya göçmenidir. Kıvanç Tatlıtuğ eski manken ve oyuncudur.

Kıvanç Tatlıtuğ'a ait fotoğraf

Kıvanç Tatlıtuğ

1997’de babasının geçirdiği kalp krizinin ardından ailesi ile birlikte Adana’dan İstanbul’a taşındı. İstanbul’da Kalamış Lisesi’nden mezun oldu. Aklında basketbol olan ünlü oyuncu bir dönem basketbolla ilgilendi. Adana’da Fiskobirlik, Güney Sanayi, Çukurova, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Spor kulübünde basketbol oynadı. Ülkersporla iki yıllık anlaşma yapan ünlü oyuncu daha sonra Beşiktaş ve bir yıl da Fenerbahçede basketbol hayatına devam etti. Antremanlar sırasında sakatlanan Kıvanç Tatlıtuğ spor hayatına son vermeye karar verdi.

Yakın çevresinin fiziğine iltifatları ve annesinin desteği ile mankenlik ilanlarına başvuran Kıvanç Tatlıtuğ profesyonel olarak mankenlik yaptı. Başta gönüllü olarak başlamasa da sonradan bu işi severek yapmaya başladı. İki yıl kadar mankenlik yapan Kıvanç Tatlıtuğ 2002 yılında Best Model Of Turkey ve Best Model Of The World seçilmesi ile yıldızı parlamaya başladı. Ünlü aktörün popülerliğinin ün kazandığı tam tarih 2005 yılında oyunculuk kariyeri oldu. Paris’te iken telefonla gelen dizi tekliflerinde senaryoları değerlendirmek için Türkiye’ye gelmesi gerekti. İlk olarak Gümüş adlı dizide Mehmet adında karakteri canlandırdı. Ardından Menekşe ile Halil dizisinde başrol olan Halil’i canlandırdı. Hafızalardan kaybolmayan ününü Halid Ziya Uşaklıgil’in romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisi ile yaptı. Behlül karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği rolü ve yakışıklılığı ile pek çok hayran kitlesine sahip oldu. 2010 yılında 4 bölümde konuk oyuncu olarak Ezel dizisinde oynadı. Yeniden bir çıkış yapan Kıvanç Tatlıtuğ 2011-2013 yılları arasında yayınlanan Kuzey Güney dizisinde Kuzey rolü ile hayranlarını ekran başına topladı. Kurt Seyit ve Şura dizisinde Farah Zeynep Abdullah ile başrolü paylaştı. Yakışıklı oyuncumuz 2016 yılında Star TV’de yayınlanacak olan yapımcılığını Ay Yapım’ın üstleneceği Siyah-Beyaz adlı dizi ile ekranlara dönecek.

Çekim aralarında kitap, dergi okumayı seven başarılı aktör set çalışanları tarafından “sessiz sakin bir çocuk” olarak ifade edilir. Kendisini eleştirmeyi sevdiğini söyleyen genç oyuncu diziye başlamadan önce Okan Bayülgen’den bunun üzerine ders aldı. Basketbol, mankenlik, oyunculuk gibi pek çok işle uğraşan Kıvanç Tatlıtuğ’un hayallerinden biri de tiyatro da oynamak.

Kıvanç Tatlıtuğ’un Oynadığı Filmler

  • AmerikalılarKaradeniz’de 2 (2007)
  • Oyuncak Hikayesi 3 (2010) (seslendirme-Ken)
  • Kelebeği Rüyası (2013)

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir