Neşe Koçinbiga Kimdir?

Kasım 1, 2016

Neşe Koçinbiga 1989 yılında İzmir’de doğdu. Dr. Osman Yaşar Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümünü bitirdi. Mezun olduktan sonra özel sektörde hemşirelik yapmaya başladı. İlgi alanı olan güzellik alanı sektörüne belli eğitimler almaya karar verdi.

Neşe Koçinbiga foto

Neşe Koçinbiga

Güzellik Uzmanlığı eğitimi aldı. Eş zamanlı devlet memuru olarak bir hastanenin Psikiyatri bölümünde çalışıyordu. Bir sene kadar hastanede çalıştıktan sonra görevinden istifa etti. 2009 yılında Tamindir.com da video editörlüğü yapmaya başladı. İki sene kadar alanından çokça uzak olan bir alanda video içerik yöneticiliği yaptı. Adobe After Effects, Adobe Premiere, Adobe Photoshop öğrenerek bu öğrenmelerinin de eğitimini alarak işin ehlini öğrendi. 2015 Anadolu Üniversitesi Uluslar arası İlişkileri Bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Guzelleselim.com’u kurdu ve şu anda güzellik bakım, makyaj ile ilgili videolar üretip kadınların ilgisini çekebilecek başarılı bir iş kadını diyebiliriz Neşe Koçinbiga için.

Neşe Koçinbiga birden fazla sektörde çalışmış olsa da ilgisinin peşinden gitmiş ve farklı sektörlerde kazandığı tecrübeler bir bütün oluşturmuş başarılı yöneticinin hayatında. Teknoloji alanında başlayan kariyeri gün geçtikçe özellikle kadınlar tarafından daha çok ilgi duyulur bir hal almış. Kurduğu web sayfasında zaman zaman aksaklıklar yaşasa da bu idealinden vazgeçmeyip başarılı bir şekilde yürütmüş. Yaşanan aksaklıklarda en büyük destekçisi eşi ve ailesi olması bu işi başarmasında büyük bir güven vermiş.

Guzelleselim.com sayfasında bir kadın için gerekli olan her şey mevcut makyaj, oje, saç, ürünler gibi ihtiyaç duyulan her şey. Neşe Koçinbiga sitedeki içerikleri oluştururken kadınların ihtiyaçlarını ve sorunlarına önem vererek şekil vermiş tüm videolarına. Sayfayı takip edenler için en güzel yanı sitenin sürekli güncel olması ve ilgi çekici içeriklerden eksik kalmaması. Güncel olması kadar üretilen içeriklerin istekli bir şekilde üretilmesine de önem veriyor Neşe Koçinbiga. İstekli olmadığında ürettiği içeriklerin tatsız tuzsuz olduğunu söylüyor. Hepimiz biliriz ki bilişim sektörü de nankör bir sektördür, haliyle bu tür videoların paylaşıldığı zaman takip sayısında bir düşüş olmaya başlar. Belki de bu nedenledir, Neşe Koçinbiga güncel ama sürekli bir yayımlama yapmaktansa, güncel ama ara soluklu bir çalışmayı tercih ediyordur.

Neşe Koçinbiga için özet

Güzellik uzmanı ve güzelleselim.com web sayfasının kurucusu olan Neşe Koçinbiga belki de en büyük örnektir. Deneyimleri ile açılan kapılar onu sevdiği işe yönlendirdi. Güzellik,makyaj, saç modellerinde uzman olan iş kadını web sayfası ile bildiklerini ilgi çekici içeriklerle takipçilerine sunuyor.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir