Şarkıcı, Oyuncu Öykü Gürman Kimdir?

Şubat 13, 2018

Sen Anlat Karadeniz dizisinin şarkılarını seslendiren, oyunculuğu ile de dikkatleri üzerine çeken  ve kendini yeniden hatırlatan Öykü Gürman hiçbirimize yabancı değildir.  Mustafa’nın Asiyesi karakteri ile seyirci karşına çıkan Öykü Gürman herkesin ilgisini çeken sempatik bir karakteri canlandırmaktadır.  2007 yılında ikiz kardeşi ile ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ şarkısı ile youtube da izlenme rekorları kırmıştı. Youtube a yükledikleri video ile milyonlarca insan tarafından tıklanarak şarkı ile söyleyenlerde dikkat çekmeye başlamıştı.

oykugurman

Güzel Sesli Öykü Gürman Kimdir?

4 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Berk Gürman adında erkek ikiz kardeşi vardır. Müziğe olan ilgisi ve yeteneği ile küçük yaşlarda müzik eğitimine başlamıştır. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda okudu. Ortaokulu ise İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi.

1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazandı ve eğitimine bu lisede devam etti. Cihat Aşkın adlı müzik eğitmeninden özel keman dersleri aldı. 2001 yılında liseden mezun oldu ve sonrasında okul konserlerinde keman veya solist olarak aktif bir rol aldı.  Liseden mezun olduğu o yıl İstanbul teknik Üniversitesi Türk Musiki Devlet Konservatuarını kazanarak eğitimine keman ve şan derslerini de alarak derece kazandırdı.  Çeşitli flamenco topluluklarında yer aldı. Okul konserlerinde solist olarak devam ediyordu ve çok da güzel performanslar sergiledi.

2007 ylında ise youtube takipçileri ile tanınır hale geldi. Kardeşi ile seslendirdiği ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ şarkısı ile paylaşım sitesinde tıklama üzerine tıklanma yaşandı.  Aynı yıl kardeşi Berk Gürman ile ‘Kısmet’ adlı albümlerini yayınladılar. 2009 yılında ise ikiz erkek kardeşi  kendi başına ‘İki Arada’ albümünü yayınladı. 2009 yılında Kral Tv de en iyi çıkış yapan grubu ‘yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu’ Radio N101 ‘en iyi sizsiniz’ ödünü kazandı.  2008 yılında Hürriyet Altın bu şarkı ile Kelebek ödülünü aldı.  2014 yılında Kanal D de oynayan ‘Urfalıyım Ezelden’ dizisinde başrol oyuncusu olarak oynadı.

Birliktelikleri uzun zamandan beri süren Yavuz Bingöl ile Öykü Gürman 23 Nisan 2013 yılında evleneceklerini açıkladılar ve 4 Ağustos 2015 yılında da evlendiler.

Albümleri

2007 – Kısmet

2009 – İki Arada

2011 – Bir Başka

Filmleri

2014 – Urfalıyam Ezelden (Ceylan) (TV Dizisi)

2014 – Panzehir (sinema)

2004 – Türkü Filmi (TV Dizisi)

 

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir