Sen Anlat Karadeniz Dizisi ve Oyuncuları

Şubat 1, 2018

Osman Sınav kalitesi ile Atv’de ilk bölümü yayınlanan Sen anlat Karadeniz dizisi tüm izleyici ekranlara kilitledi.
Ayşe Ferda Eryılmaz ile Nehir Erdem’in senaryosunu Kaleme aldığı Osman Sınav imzalı Sen anlat Karadeniz dizisi ilk bölümüyle izleyicinin takdirini topladı. Osman Sınav’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği dizide güçlü bir kadro bulunmaktadır. Güçlü bir kadro ile seyirci karşısına çıkan Sen anlat Karadeniz dizisi konusu nedir?

senanlatkaradenizz

Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Ana Konusu Nedir?

Geçmişte babası tarafından para karşılığı 16 yaşında satılan nefes hapis olduğu evde zulüm görmektedir gördüğü zulümden kaçıp çocuğu ile birlikte Karadeniz’e sığınan nefes ve onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisi ile karşılaşan Tahir’in imkansız aşkını anlatan bir dizidir. Ilk bölümü ile dizinin konusu dikkat çekmiş ve ilerleyen bölümlerde neler olacak konusunda izleyicilerde merak uyandırmıştır.

Dizinin Oyuncu Kadrosunun Karakterleri

Ulaş Tuna Astepe (Tahir Kaleli)

Dizideki takma adı dil Tahir 29 yaşında Mert Delli sabırsız bir Karadeniz delikanlısı. Ailesinin sahip olduğum gemilerinde çalışıyor fakat şirket işlerinden hoşlanmıyor daha çok Karadeniz’e denizde olmayı seviyor yüreği Merhamet dolu bu adamın kanı değil akıyor öyle fevriyim öyle inat bir karakter ki duygularıyla yaşıyor haksızlığa tahammül edemiyor öfkelendi mi Gözü hiçbir şey görmüyor.

İrem Helvacıoğlu (Nefes Zorlu)

Annesi onu doğururken ölmüş Babası tarafından daha 16 yaşındayken Sayarların olduğu Vedat’a para karşılığında satılmış 17 yaşında Yiğit ‘i doğurmuş O zamandan beri oğluyla birlikte kapatıldığı Evde Hapis hayatı yaşamış defalarca Oğlunu alıp kaçmaya çalışsa da başarılı olamamış ve her seferinde dayak yemiş işkence görmüş güçlü karakterli inatçı bir o kadar da evladına seven bir anne

Mehmet Ali Nuroğlu (Vedat Sayar)

35 yaşında olan Vedat Sayar betonun sahibi ilk görüşte aşık olduğu nefesim ona bir türlü teslim olmamasından dolayı her geçen gün daha da piskopatlaşan bir adam. Ağır bir kişilik bozukluğuna sahiptir. Suçu her zaman başkalarında arar asla kendi suçunu kabul etmez Kişilik bozukluğunun sevimli bir maskesinin altında saklar nefesi döver fakat pişman olmuş gibi davranır Ama daha sonra tekrar yapar.

Sinan Tuzcu (Mustafa Kaleli)

Kaleli ailesinin en büyük oğlu olan Mustafa kaleli 35 yaşında hem Kaleli kumu hem de Kaleli ailesinin yönetiyor. Sert, muhafazakar, sabit fikirli, sorumluluk sahibi, ağırbaşlı bir adam Evin en büyük abisi her zaman son sözü söyler lafın üstüne laf söylenmesini istemez. Otoritesinin sorgulamasından nefret eder asla özür dilemez. Ailesi için dünyayı yakar onlara zarar gelmesini istemez karısına büyük bir aşk ve tutkuyla bağlıdır bir tek onun yanında yumuşar. Bir de kızımı çok sever.

Gözde Kansu (Eyşan Sayar)

35 yaşında olan Eyşan Vedat’ın hem amca kızı hem de ortağıdır. Vedat’ın sırlarını bilen tek kadın hayatındaki tek dostudur. Vedat’la aynı travmatik geçmişten gelen biri olan Eyşan onu hep affeden hep sahip çıkan pisliklerini temizleyen bir korumacılığı vardır. Çok akıllı bir kadındır. Vedat söz konusu oldu mu cinayet bile işlemeyi göze alabilecek bir kadındır. Çok kadınsı olan lafını sözünü bilen, işine geliyorsa yapan, işine gelmiyorsa ortalığı karıştıran bir kişiliğe sahiptir.

Öykü Gürman (Asiye Kaleli)

29 yaşında Mustafa’nın karısı Kalelilerin şimdilik tek gelini. Köyün en güzel kızı. Tam bir Karadeniz kızı. Kimi zaman hırçın kimi zaman anaç bir kişiliğe sahip müsrif dırdırcı patavatsız samimi kıskanç merhametli ve özgüveni çok yüksektir kolay gaza gelir yanlış yaptığında ise kolay kabul etmez. Mustafa’sına çok aşıktır.

 

Dizinin tün bölümlerini izlemek için tıklayınız. 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir