Ünlü Şarkıcı Fenomen İlker Bilgiç Kimdir?

Ocak 29, 2018

ilkerbilgicc

 

İlker Bilgiç Kimdir?

Youtube sarkıları milyonlara ulaşan ve sürekli izlenen üst sıralarda yer alan şarkının sahibi  İlker Bilgiç kimdir, kac yaşīndadır, nerelidir gibi sorulara yanıt vereceğiz. İlker Bilgiç orta halli bir ailenin cocugu olarak İstanbul da dünyaya geldi. Lise öğrenimi tamamladıktan sonra ara vermeden üniversite eğitimine devam etti. İstanbul Teknik Üniversitesi Halk oyunlarī bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Okuduğu okulda farklı dalda müzik egitimi alan genc yetenek kendi ilgi alanını da eğitime paralel olarak sürdürdü.

Genc Yeteneğin Müzik Hayatı

Cok sevdiği müzik hayatında her zaman cesur davrandı. 14 yaşında iken gitarı eline alalı iki ay bile olmazken sahne almaya başladı. İnatcı kișiliği ve azmi birleșince bașarılı ișlere imza attığını kanıtlıyor. İlker Bilgic besteler yapmaya da bașladı kendi tarzını ararken bulduklarını kendi çemberinde yoğurdu. Taklit olması başka birisine benzemesi tum calışma hevesini ve özgünlüğün büyüsünü genç yeteneğe göre kaldırırdı. Özgünlünlüğu yakalamaya çalısırken en cok dinlediği türde yabancı müzikti. Özellikle küçük yaşlarda dinlemeyi çok severdi. Gitarına ve muziğine olan aşkı küçük yaşlarda başladı ve sürekliligini bu yaşına kadar sürdürdü.

20 li yaslarīna geldiğinde bu genc yetenek KingPin adında bir muzik grubu kurdu. Grup kendi cabaları ile düşüşler yaşmasına rağmen pek cok sayıda ingilizce şarkılar iceren programlar yaptılar. Arkadaşlarının demolarında gitarlar çaldı. Sarkı sözünü vermeği hiç düsünmediği için böyle bir girişimde bulunmadı İlker Bilgiç.

Genc Yeteneğin Albümleri

Başarılı bir müzisyen olan genc yetenek 2007 yılının Mart ayının sonuna dogru on şarkıdan olan “Nerdesin?” adlı ilk albumunü çıkardı. Albümune ismini veren bu şarkıya aynı zamanda klip de cekti. 2011 şubat ayīnda Başrol isimli ikinci on parcalık albumunu cikardi. Seyhan müzik etiketiyle cıkardı. Bu albümünde ise kendine sor isimli şarkıya klip cekmiştir. Kliplerini ve şarkılarını youtube da açıp izleyebilirsiniz.

Resmi sayfası icin tiklayiniz
Kendisine ait blogu olan genç yeteneğin bloğundan birkaç satır
“ Henüz, Kalabalık şarkılardan ayıklayamadıkların var mı? Akasya saraylarda dikenler içerisinde sen gülümseyebiliyorsan neden ben gül bahçelerinde kokusuz yaşıyorum…” devamı için tıklayınız.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir